Головна / Громада / Спільнота / Індикатори / Сім чудес Харкова

Сім чудес Харкова

1 http://dveribelorussii.com.ua/catalog/arch/ . У нас Вы можете отличный гранитный щебень купить, качество которого сертифицировано.

У Харкові теж є своя сімка чудес. Це найцікавіші і яскраві пам'ятки міста. Список семи чудес Харкова складається з пам'ятника Тарасу Шевченку, фонтану «Дзеркальний струмінь», Покровського, Успенського і Благовіщенського собору, Держпрому і будинок зі шпилем.

Отже, перше чудо Харкова - пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку, який знаходиться в саду Шевченка. Сад власне і був перейменований на честь великого поета, коли там з'явився цей пам'ятник. Монумент гармоніюють із загальним архітектурним ансамблем саду та вулиці Сумської. Його висота складає більше 16 метрів, висота самої статуї поета достігает4,5 метрів. Виконано пам'ятник в стилі соцреалізму з елементами сталінського бароко. Фігура Кобзаря символізує боротьбу за справедливість і права народу.

Пам'ятник Т. Г. Шевченко Харків

Навколо статуї Шевченко розташувалася скульптурна група, що складається з робітників і селян. Всього 16 силуетів. Вони символізує як образи з поезії Тараса Григоровича, які боролися за волю, свободу і рівноправність, так і революційні фігури, які зображені у вигляді робочого-шахтаря, колгоспника, червоноармійця і жінки, є уособленням радянського часу. Пам'ятник був урочисто відкритий 24 березня 1935, через 9 місяців після втратою Харковом звання столиці України. Автори монумента Матвій Манізер і Йосип Лангбард. Пам'ятник має і свою легенду. Харків'яни вважають, що якщо потерти палець одного з образів пам'ятника, то це принесе щастя. Ще одна легенда говорить, що щастя дістанеться тому, хто знайде на монументі колесо від воза. Що ж, є можливість перевірити.

Наступним чудом вважається фонтан «Дзеркальний струмінь».

Фонтан дзеркальний струмінь

Композиція виконана у вигляді альтанки, з якої стікає кристально чиста вода, як дзеркало. Звідси і назва архітектурної групи. Позаду монумента розташувався фонтан, біля якого городяни люблять проводить години літнє полуденної спеки або прогулюватися ввечері в тіні алеї. Споруджена «Дзеркальний струмінь» в 1947 році і спочатку символізувала Перемогу у Великій Вітчизняній Війні, а зараз стала одним з найромантичніших місць міста. Особливо після того, як тут встановили підсвічування, і в темний час доби фонтан світиться всіма кольорами веселки. Красу «Дзеркального струменя» неможливо передати, її треба обов'язково побачити.

Тепер давайте прейдем до Покровському, Успенському та Благовіщенському соборі. Це православні храми, найбільші й найгарніші в місті.

Благовіщенський собор

Собор Покровської Пресвятої Богородиці або як його називають в народі Покровський собор - це парафіяльній православний храм Української Православної церкви. На цьому місці спочатку була побудована дерев'яна церковця ще в 1659 році. Козаки звели церкву за межами мурів міської фортеці. У 1869 році храм був зведений з каменю та освячений митрополитом Авраамом. Собор є шедевром української архітектури XVII століття. Відноситься до стилю бароко, має три куполи, оточений галереєю

Ще один собор - Успіння Пресвятої Богородиці або Успенський - це найдавніший православний храм Харкова.

Успенський собор Харків

Перша письмова згадка про нього датується 1658 роком. Він багато разів перебудовувався. Дзвіниця на момент споруди була однією з найвищих в Російській імперії, навіть вище дзвіниці Івана Великого в Москві, зараз - найвища в Харкові. 1 грудня 1986 в приміщенні храму було відкрито Будинок органної та камерної музики. За своїм архітектурним стилем собор дуже схожий на храм Святого Климента в Москві.

Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці або Благовіщенський відноситься до Української Православної Церкви Московського патріархату. Належить він Харківсько-Богодухівської єпархії. Перша Благовіщенська церква була заснована в 1655 році. Це був дерев'яний однопрестольний храм. Виконаний він в традиційному українському стилі - триверха форма. Дзвіниця стояла окремо. Зведення ж першої кам'яної Благовіщенської церкви відносять до 1846 році. Собор виконаний у візантійсько-російською стилі елементами еклетікі.

Харківські собори вражають своїм багатим оздобленням і величчю. Засліплює блиск їх куполів на сонячних променях. На жаль, в роки радянської влади цьому історико-культурній спадщині не приділялося значної уваги. В останні роки ведеться активне оновлення і реконструкція соборів.

Шедевром сталінського архітектурного стилю є будівля Держпрому - Будинок Державної Промисловості.

Держпром Харків

Він знаходиться в самому центрі міста на площі Свободи (раніше площа Дзержинського). Столиця радянської України повинна була мати центральна будівля, яке б об'єднувало під одним дахом всю основну виробничу еліту країни. Крім 22 промислових трестів тут мав розміститися Промисловий банк, Внешторг і Держторг Української РСР.

Проект будівлі був обраний в результаті конкурсу, в якому перемогли ленінградці - Сергій Савич Серафимов, Самуїл Миронович Кравець і Марк Давидович Фельгер. Як і все в Радянському Союзі будівлю звели в найкоротші терміни, так сказати п'ятирічка за три роки. До одинадцятої річниці Жовтневої революції - 7 листопада 1928 року - Держпром був введений в експлуатацію.

Стройку призупиняли і закривали, знадобилося навіть особисте втручання Фелікса Дзержинського. Саме тому спочатку будівлі присвоїли його ім'я. Держпром підготовлений для попереднього списку пам'яток ЮНЕСКО, тобто в майбутньому він може бути внесений до списку світової спадщини. На жаль, зараз це монументальна будівля знаходиться в жалюгідному стані і потребує реконструкції та ремонту.

Сьомим чудом Харкова називають будинок зі шпилем.

Будинок зі шпилем Харків

Це житловий будинок, розташований в центрі Харкова. Виконаний він в стилі сталінського ампіру. Будівля займає цілий квартал від площі Конституції до Московського проспекту - провулків Короленко і Вірменського. Такий розмах воно отримало після війни. Практично повністю було зруйновано невеликі будинки, що знаходяться на цьому місці. І було прийнято рішення звести житло для співробітників Харківського турбінного заводу. Саме цим заводом і було споруджено будинок зі шпилем в 1954 році. Далі до будівлі пристроювалися нові під'їзди і крила. Свою назву дому дав саме шпиль, зведений на одній з дахів.

У 2008 році в Харкові було оголошено конкурс «Сім чудес Харкова», макети переможців якого прикрашають площу Архітекторів в Харкові. Тепер ми маємо свої сім чудес - це найцікавіші, красиві та унікальні пам'ятки Харкова.

Рекламные объявления