Головна / Громада / Спільнота / Огляд / Зоопарк потребує оновлення

Зоопарк потребує оновлення

1

Директор Харківського зоопарку цього року звіринець святкує своє 120-річчя. Втім ювілей не тільки в установи, а й у будівель, які знаходяться на його території. Так в зоопарку є ряд споруд, побудованих понад 100 років тому.

"Нашому адміністративної будівлі вже 115 років, лев'ятника - 80 років, пташника - 90 років. Виникають проблеми. Цього року під час бурі зірвало дах зі лев'ятника, коли ми почали її ремонтувати, виявилося, що там все всередині згнило. Необхідний капітальний ремонт. Багато чого в зоопарку не робилося роками. Тільки кілька років тому ми закрили всі туалети з вигрібною ямою. 10 років тому їх було 24 на території зоопарку. Також довгий час у нас не було місця, де працівники зоопарку могли б переодягнутися ", - розповідає директор.

Ще в 2003 році Харківська міська рада прийняла програму оновлення зоопарку, яка на сьогоднішній день виконана тільки на 20%. У той же час у звіринці налічується 175 видів рідкісних і зникаючих тварин.

"Їх більше ніде немає, тільки у нас. У нас одна з найбільших в Європі колекцій тварин. Розширювати її не має сенсу. Зараз головне завдання - зробити умови життя кожної тварини якомога краще, щоб вони відповідали всім фізіологічним потребам. Також є необхідність визначити, що важливіше взамін чогось. Адже, щоб брати якесь знакове тварина, потрібні кошти на його розміщення, утримання та догляд. Я дуже хочу білого носорога, але я прекрасно розумію, що для цього потрібно. Тому можу про це тільки мріяти. Всі тварини, які у нас є повинні бути щасливі, доглянуті і нагодовані ", - говорить він.

За словами директора зоопарку, через те, що його звіринець перебуває у комунальній власності, на ремонт і реконструкцію можна використовувати тільки бюджетні кошти Водночас гостро стоїть питання теплозбереження та впровадження нових технологій для забезпечення економного використання енергоресурсів.

"Ми торік поставили топкову на акваріум і антилопник. Також прибрали лінію теплопередачі, яка йшла через малі ставки (більше 200 метрів). Там були серйозні тепловтрати. В результаті витрата теплоенергії значно зменшився. Також цього року завершується будівництво будинку жирафа, в 20 метрах від нього є каналізаційний колектор, до якого можна приєднатися. І ще ми хочемо зробити каналізацію в бегемотніке ", - говорить він.

На будівництво каналізації дирекція зоопарку просить 200 тисяч гривень з резервного фонду Харківської міської ради.

"Коли ми закінчимо будівництво Будинку жирафа, чеський зоопарк пришле нам комісара, який перевірить відповідність будівлі нормам. Потім нам безкоштовно дадуть жирафа ", - говорить він.

Рекламные объявления