Головна / Громада / Спільнота / Товариство / Відкрили пам'ятник до 100-річчя геноциду вірмен

Відкрили пам'ятник до 100-річчя геноциду вірмен

1

На урочистий захід зібралася не тільки національна громада, а також представники обласної влади та християнських церков. Монумент встановили на території храму Сурб Арутюн, біля традиційної кам'яної стели з різьбленим хрестом. Увічнити пам'ять про перший у новітній історії масштабному винищуванні людей за національною ознакою вирішили до сторіччя трагедії. На початку XX століття жертвами геноциду стали близько 1,5 мільйона вірменів.

«Український народ сумує разом з вірменським про тих, хто став жертвами геноциду. Коли делегація Харківської області була у Вірменії, ми побували в тих святих місцях, не побоюся цього слова, де відбувалися трагічні події. Тоді трагедія торкнулася майже кожної вірменської родини », - підкреслив директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації.

За його словами, тепер люди, які проживають в Харківській області, зможуть тут поставити свічку та вшанувати пам'ять своїх предків, які загинули під час геноциду вірмен.

Довідка. День пам'яті жертв геноциду вірмен відзначається щорічно 24 квітня в пам'ять про трагічні події, що сталися в Османській імперії. Саме в цей день в 1915 році в Стамбулі були заарештовані і вбито більше 800 представників вірменської інтелігенції. Слідом за цією подією послідувала низка вбивств і виселень етнічних вірмен. 15 квітня 2015 Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій оголосив 24 квітня Днем пам'яті жертв Геноциду вірмен.

Рекламные объявления