Головна / Узагальнення про суспільство / Інформація про суспільство / Суспільство / У Харкові планують провести грандіозний фестиваль Е121FEST

У Харкові планують провести грандіозний фестиваль Е121FEST

1

У Харкові планують провести грандіозний фестиваль Е121FEST («Єрмілову 121 рік, фестиваль»). В рамках заходу на величезній клумбі перед будівлею Держпрому будуть висаджені квіти.

Творчість Василя Єрмілова знають у всьому світі, і ми хочемо, щоб гості Харкова могли познайомитися не тільки з його історією, архітектурою, а й дізнатися про людей, які принесли місту міжнародну славу і популярність, - розповідає автор ідеї фестивалю, куратор проекту.

У планах - відродити мансарду Єрмілова-Косарєва (за адресою Полтавський шлях, 33), де більше чотирьох десятиліть жили і працювали два харківських художника, легенди українського дизайну Василь Єрмілов і Борис Косарев. Зараз це приміщення стоїть занедбаний, але повітря в ньому просочений історією і творчістю: тут жили Велимир Хлєбніков, бували Олександр Довженко, Володимир Маяковський, в 1920-30-х роках туди заглядали всі найцікавіші та креативні люди.

Крім того, міська влада надала організаторам заходу велику клумбу - більше тисячі квадратних метрів, яка знаходиться навпроти Держпрому - у сквері за постаментом колишнього пам'ятника Леніну.

Це дуже вдале місце для квітника: Єрмілов був конструктивістів, і клумба буде знаходитися не тільки навпроти Держпрому - конструктівісткого будівлі, а й неподалік від ЕрміловЦентр, - ділиться куратор. - «Харківзеленбуд» надає нам квіти: різнокольорові петунії, ахерантус, тагетиси в основному оранжевого, фіолетового, жовтого і червоного кольорів. Зараз питання дизайну клумби на етапі узгодження: дизайнери групи «Мансарда Єрмілова-Косарєва» запропонували «Харківзеленбуду» варіант орнаменту, і дизайнер КП вносить свої корективи, щоб вибрані рослини гармонійно виглядали і по висоті, і по колірній гамі. Про свою участь у висадці клумби вже заявили близько ста харків'ян.

Клумба буде мати вигляд 6-пелюсткового квітки. Її дизайн не довільний: він створений за мотивами орнаменту на одній з робіт Василя Єрмилова - розписи агітаційного поїзда «Червона Україна». Поки мами і тата будуть висаджувати рослини, їхні діти теж займуться серйозною справою: для них організують конкурс малюнка крейдою на асфальті навколо «Клумби Єрмілова».

На час проведення фестивалю територія перед Держпромом на один день отримає назву «площа Василя Єрмілова». Крім того, біля клумби планується театралізована вистава «Конструктивізм - це наше ВСЕ» за участю мімів, а також фестиваль вуличної музики.

Ми плануємо організувати також благодійну лотерею. Гості зможуть придбати футболки, чашки, ручки, сумки з логотипом фестивалю, - розповідає Наталя Нечипуренко. - Зібрані кошти підуть на створення творчого простору «Мансарда Єрмілова-Косарєва».

Приблизно через тиждень організатори збираються провести другу частину фестивалю - грандіозний флешмоб. Його учасники - близько двох сотень дизайнерів, архітекторів, художників, фотографів - одночасно повинні закарбувати ерміловскую клумбу. Під час фестивалю дизайнери побудують пам'ятник «Голові Земної Кулі» одному Василя Єрмілова - Велімиру Хлебникову (макет пам'ятника Василь Єрмилов створити встиг, але втілити в життя не вийшло). Пам'ятник встановлять біля клумби - він буде зроблений з незвичайних матеріалів: пінопласту, фанери, ДСП.

Використання таких матеріалів не випадково. Василь Єрмилов славний тим, що займався рельєфами і робив їх з незвичайних матеріалів, на які зазвичай ніхто не звертав увагу - дерева, металу, піску, тканини. До слова, торік рельєф Василя Єрмілова був проданий на аукціоні Сотбі майже за мільйон фунтів стерлінгів. Ми вирішили теж піти по стопах художника. Пам'ятник простоїть максимум тиждень - це жартівливе продовження фестивалю, і, можливо, він стане першим експонатом «Мансарди Єрмілов-Косарєв».

Організатори фестивалю обіцяють гостям та учасників ще багато сюрпризів.

Рекламные объявления