Стартувала виставка гобеленів

1

В Харківському художньому музеї стартувала виставка гобеленів під назвою «Моє святе ремесло!». Творцем експозиції є Богдан Губаля, заслужений діяч мистецтва України, професор університету ім. Стефаника, майстер художнього текстилю. Всього в експозиції презентовані 30 гобеленів, виконані майстром.

Богдан Губаль розповів, що свою дипломну роботу виконував в Казані. В рамках диплома він оформляв інтер'єр театру опери та балету. Саме там він став цікавитися і полюбив ткацтво. Майстер зазначив, що його мама також любила ткати гобелени і, можливо, це вміння йому передалося саме від неї. Перші роботи, виконані Богданом Губаля, не відрізнялися складністю і мали графічні малюнки. Зараз майстер застосовує крім традиційної техніки гобеленів новаторські прийоми плетіння. Завдяки їм він вносить своєрідний контраст і надає виразність фактурам. Улюблені кольори майстер - це помаранчевий, коричневий і жовтий. При цьому всі роботи виконані тільки з натуральних матеріалів, серед яких льон, бавовна і шерсть.

Як правило майстер дарує свої роботи музеям і зазначає, що дуже важливо, щоб роботи потрапляли в добрі руки. В експозиції виставки також презентована кераміка, виконана відомими майстрами Слобожанщини, яка перебувала в фондах художнього музею. В експозиційному просторі об'єднані гобелени Губаля, а також кераміка Антонової, Соловйової, Мося, Шаповалова. Всі представлені роботи мають характерні образно-стилістичних рис майстрів Закарпаття та Слобожанщини.

Гобаль Богдан народився в 1952 році на Львівщині. Творчі роботи майстра були представлені на 20 персональних виставках. Його роботи входять в музейні колекції України, Росії, а також маються на приватних колекціях Австралії, Австрії, Німеччини, Великобританії, Ізраїлю, Польщі, Канади, США, Чехії та Франції.

Рекламные объявления