Що відбувається на ринку нерухомості

1

Середня ціна пропозиції квадратного метра на вторинному ринку нерухомості в Харкові склала $ 1082.8 за м. Кв. При цьому найдорожчі апартаменти продають в районі метро Науковій, проспекту Леніна, центрі та на Павловому полі $ 1589,5-1254.2 за м. Кв. Найнижчі ціни на житло на Баварії, Новоселівці і в Кулиничах $ 735,1-697,9 у. е. за м. кв.

Показник середньої ціни виходячи з об'єктів, заявлених на продаж, в цілому знизився на 2,3% по відношенню до минулого місяця. Більшою мірою тенденція до зниження характерна для двох-і трикімнатних квартир.

В абсолютних величинах, ціни на квартири в місті за останні два місяці стиснулися на $ 30-50 за кВ. м і становлять $ 900-1200 за кВ. м
Продавці житла завмерли в очікуванні

За останні три місяці поточного року в Україні різко знизилася кількість угод у сфері нерухомості - повідомляє, експерт з нерухомості.

В основному оформляється дарування, куди рідше - іпотека і купівля-продаж. Навіть ті угоди, які вже були закріплені попередніми договорами зриваються, або переносяться на невизначений термін. Покупець не шкодує навіть розлучитися з торбою застави в кілька тисяч доларів, очікуючи неминучого зміни ситуації на ринку.

«Міграційні процеси вже активізували ринок, привівши його у стан напруги, за яким послідує« розрядка »і деяке зниження цін. Виходячи з економічної теорії компромісів, ми можемо говорити про те, що при існуючому зростанні курсу долара близько 30%, середні ціни ринку нерухомості в період «розрядки» повинні знизитися приблизно на 15% », - зазначила керівник компанії з нерухомості.

Зараз змушені терміново продавати нерухомість по будь-якій ціні тільки ті, хто спішно покидає країну або перебирається з Південного Сходу України на захід чи в столицю.
Раптова еміграція змушує поступатися

У активних покупців зараз є шанс знайти вигідний варіант і виторгувати у продавців велику знижку.

Очікування аналітиків щодо збільшення інвестиційного інтересу до новобудов в I кварталі 2014 не підтвердилися. На ринку відзначається падіння попиту на житло, особливо відносно менш ліквідних квартир з площею понад 100 м кВ

Падіння продажів на первинному ринку нерухомості аналітики пов'язують з відсутністю можливостей для фінансування покупки за рахунок іпотеки, банківськими обмеженнями на зняття готівки з депозитних рахунків, переведення в готівку коштів в банкоматах, а також з непередбачувано зростаючим курсом долара США до гривні.

Відносно прогнозів на майбутнє експерти вважають, що зростання цін на будматеріали, адміністративні, транспортні та інші витрати в кінцевому підсумку можуть привести до застою та відсутності продажів на якийсь період.

Рекламные объявления