Кращі ВНЗ в Харкові: куди піти вчитися?

1

Проведено опитування серед роботодавців і склало рейтинг кращих вузів країни. Опонентів попросили дати оцінку наскільки на їх погляд хорошу профпідготовку проходять студенти в тому чи іншому вузі і наскільки вони готові до виконання своїх професійних обов'язків після випуску.

Так як абітурієнти вибирають вуз для вступу по цікавить їх спеціальності або сфері діяльності, то і для порівняння популярності навчальних закладів робилася вибірка за відповідними напрямами: економіка, право, гуманітарні науки, техніка, сільське господарство і будівництво.

За економічними спеціальностями в топ 20 увійшло три харківських навчальних заклади. Харківський національний університет ім. Каразіна посів шосте місце в рейтингу підготовки. НТУ «Харківський політехнічний інститут» потрапив десятку лідерів, причому, набагато випередив за оцінками роботодавців спеціалізований ВНЗ «Харківський національний економічний університет».

Першим з підготовки юристів - Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого (м.Харків), слідом за нею два київських ВНЗ: Києво-Могилянська Академія та КНУ ім. Т. Шевченко. Меншою славою користуються, але теж у фаворі випускники Львівського національного університету ім. І. Франка, а також студенти Одеської юридичної академії.

До слова буде сказано, харківський юридичний вуз відрізняється своєю дорожнечею. За даними минулого року диплом юриста на Кафедрі адміністративного права обійшовся студентам більш ніж в 100 тис. Грн.

Наступними змагалися інженери і «айтішники». Так, до числа лідерів рейтингу з технічних спеціальностей входять наші ХПІ і ХНУРЕ, хоча першість все ж дісталося Київському політехнічному інституту, КНУ ім. Т. Шевченка та Національний університет «Львівська політехніка».

У рейтингу вузів з гуманітарних спеціальностей (лінгвістика, комунікації, PR) безумовно, лідирують столичні альма-матер. Тим не менш, хороших фахівців випускає і Харківський національний педагогічний університет ім. Г. Сковороди.

Харківський національний аграрний університет ім. В. Докучаєва готує для України дуже перспективних в майбутньому фахівців у сфері АПК (агрономів, механіків, фахівців з якості зерна, зоотехніків, ветеринарів). Поки це не модні спеціальності, але незабаром економічна ситуація повинна зміниться на користь цієї галузі діяльності і на таких випускників буде підвищений попит.

Як і аграрії, роботодавці в

Хороших спеціалістів-будівельників випускають не багато навчальних закладів. Найбільшим попитом користуються студенти Київського університету будівництва та архітектури, Харківського технічного університету будівництва та архітектури, Придніпровської академії будівництва та архітектури (Дніпропетровськ).

Як видно за результатами рейтингу харків'яни мають можливість отримати якісну освіту за обраним фахом, не покидаючи рідного міста. Однак результат навчання завжди залежить від самого студента - його бажання домагатися успіхів, ініціативи, мотивації, організованості і здатності мислити логічно і робити висновки.

Рекламные объявления