Головна / Міжнародні відносини / ЗЕД / Організація / Катакомби - нерозгадана таємниця міста

Катакомби - нерозгадана таємниця міста

1

Катакомби- найзагадковіша і дивовижна історична цінність міста, овіяна ореолом чуток та неймовірних легенд. Протягом століть, вони були об'єктом вивчення для істориків і археологів. На жаль, під впливом підземних вод підземелля руйнуються і фахівці вважають, що незабаром вони можуть зникнути.

Напевно, кожен харків'янин хоч раз у своєму житті чув або читав цікаву літературу про існування підземного лабіринту під центральною частиною міста. Однак, згідно з даними соціологічного опитування, багато жителів Харкова ставляться до існування катакомб лише, як красивою легендою.

Але на початку ХХ-го століття, коли Харків переживав будівельний підйом, на городян обрушився потік неймовірних відкриттів. Так газети, які були видані в 1909 році писали про те, що злодій, який втік з Холодногірській в'язниці, три дні переховувався від поліції в підземеллі, яке лежало в підвалі Комерційного клубу, поки голод не вивів його від туди прямо в руки жандармів.

Крім того, в хроніка надзвичайних подій було описано подія, яка буквально потрясло городян: у Мордвінском провулку на очах у здивованих майстрових під землю провалився кінний жандарм.

Коли пораненого служителя право порядку з глибокої ями витягла, яка прибула на місце події пожежна команда, то подив натовпу, що зібрався не було меж. Люди виявили підземний хід, напрям якого закінчувалося у церкви святого Миколая.

Так само преса почала XX-го століття часто повідомляла історикам про те, що при закладці фундаментів нових будівель, будівельники знаходили безліч підземних ходів. Міський думою було створено спеціальну комісію, яка склала перший план харківських підземель, але дослідження підземних ходів в нашому місті перервала Перша світова війна.

Проте в нашому сучасному світі катакомби становлять великий інтерес для вчених, так як багато підземні ходи частково закладені в шарах унікальною зеленої глини палеогенового віку. На жаль, через фінансову кризи у міської казни на дослідження підземель у немає коштів, і цією благородною справою займаються лише сміливці і ентузіасти.

Тому багато підземні ходи затоплені або руйнуються, несучи в небуття, безцінний пласт нашої культури. І хто знає, може бути в майбутньому, в пам'яті наших нащадків підземелля Харкова залишаться лише красивою легендою - нерозгаданою таємницею міста.

Рекламные объявления