Головна / Міжнародні відносини / Статистика / Найвищі будівлі Харкова

Найвищі будівлі Харкова

1 На сайте http://www.metiz.net винт Din85 оцинкованный.

Для багатьох харків'ян і гостей нашого міста може здатися дивним, але, перше місце в списку найвищих будівель Харкова займає один з найперших хмарочосів в Радянському Союзі - Будинок державної промисловості - перший «офісний центр» УРСР і СРСР разом узятих, будівництво якого було завершено в далекому 1928 році. Будівля Держпрому розташовується на площі Свободи, 5/1. Найвищий корпус в 13 поверхів досягає у висоту 63 метрів, однак висота першого радянського хмарочоса вважається по самої верхньої точки - першої телевізійної вишці, встановленої в 1955 році - 108 метрів.

Друге місце займає 27-поверховий житловий комплекс «Монте-Плаза» 2 (на даній картинці зазначений будинок знаходиться по центру), висота якого становить близько 103 метрів. Даний житловий комплекс був зданий в експлуатацію в 2011 році і знаходиться він за адресою: проспект Леніна, 41/1. Якщо не брати в розрахунок висоту першого радянського хмарочоса - Держпрому, то будівлю ЖК «Монте-Плаза» 2 по праву вважається найвищою будівлею міста Харкова.

Третє місце в нашому списку найвищих будівель Першій Столиці займають бічні корпуси житлового комплексу «Монте-Плаза» 1 та 3 Висота даних будівель дорівнює близько 101 метра. Варто відзначити, що «Монте-Плаза» являє собою багатоквартирний житловий комплекс з прилеглою територією і розвиненою інфраструктурою.

Четверте місце займає ще один житловий комплекс, на цей раз 27-поверховий «Світлий дім», який розташувався по проспекту Леніна, 45. У висоту ЖК «Світлий дім» сягає приблизно 98 метрів. У 2008 році дане будова було здано в експлуатацію. Крім житлових квартир «Світлий дім» має різні приміщення під торговельні підприємства, а також обслуговування.

Наступними в нашому списку, на п'ятому місці, знаходяться два житлових комплекси. Перший - ЖК «Мир» - 25-поверхова будівля, розташована за адресою: провулок Отакара Яроша, 16. Другий - також 25-поверховий житловий комплекс «Піонер», який знаходиться на вулиці Трінклера, 9. Обидві будівлі мають близько 92 метрів у висоту .

На шостому місці найвищих будівель Харкова розташувався ще недобудований торгово-розважальний центр «Ковчег», який будується на перетині вулиці Клочківській та вулиці Космічної. Висота споруджуваного ТРЦ «Ковчег» по завершенню буде 89,6 метра.

Сьоме місце нашого списку займає новобудова преміум-класу ЖК «Ультра» за адресою: провулок Отакара Яроша, 20. Новобудова була добудована і здана в експлуатацію в 2009 році. Даний комплекс являє собою дві 23-поверхові житлові башти (трикутної і чотирикутної), висота яких коливається в районі 89 метрів.

Олександрівська дзвіниця Собору Успіння Пресвятої Богородиці розташувалася на восьмому місці серед найвищих харківських будівель. Дзвіниця собору була побудована в 1844 році в пам'ять Олександра I і перемоги у Вітчизняній війні 1812 року. До початку XXI століття Александровська дзвіниця (вулиця Університетська, 11), маючи на висоту 88,9 метра, по праву вважалася одним з найвищих кам'яних будівель Харкова, а також мала звання найвищої точки міста.

Дев'яте місце займає ще один житловий комплекс-велетень «Перемога», який розташований на розі проспекту Перемоги та проспекту Людвіга Свободи. На даний момент ЖК «Перемога» знаходиться на завершальній стадії будівництва. 23-поверховий житловий комплекс має висоту 87,3 метра.

Десяте місце дісталося ЖК «Тріумф», розташований за адресою: проспект Леніна 47/1. Монолітно-каркасна двухсекционная новобудова в 22 поверху, яку представляє з себе ЖК «Тріумф» досягає 85 метрів у висоту.

На одинадцятому місці майорить ЖК «Парус», побудований в 2008 році. 25-поверховий житловий комплекс знаходиться на вулиці Академіка Барабашова, 36-А і підноситься на 83,2 метра над землею.

Незважаючи на свою назву ЖК «Олімп» сидить на дванадцятому місці списку найвищих будівель Харкова від mykharkov.info. Збудований у 2005 році за технологією монолітно-каркасного будівництва «Олімп» був одним з перших 26-поверхових будівель в місті Харкові, висота якого сягає 80 метрів.

Також дванадцяте місце ділить з попереднім будовою, маючи висоту в 80 метрів, одна з головних святинь міста Харкова - Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці. Храм був побудований і освячений в 1901 році і практично не змінив свого зовнішнього вигляду з моменту зведення. На сьогоднішній день Благовіщенський собор є не тільки одним з високих архітектурних споруд нашого міста, а й одним з найкрасивіших, а також пам'ятних воістину шедеврів православного зодчества.

Тринадцяте місце - ЖК «Павлово Поле» - 20-поверхова будівля знаходиться на перетині проспекту Леніна і вулиці 23 Серпня. На даному етапі ІІІ черга житлового комплексу знаходиться на завершальній стадії будівництва. Перші ж дві черги «Павлово Поле» були здані в експлуатацію в 2005 і 2009 році. Маючи висоту трохи більше 77 метрів житлової комплекс передбачає розвинену інфраструктуру, що включає в себе не тільки триповерховий Торговий Центр, а й дитячу площадку, освітні установи для дітей дошкільного та шкільного віку, фітнес-центр, а також безліч ресторанів і всіляких кафе.

На чотирнадцятому місці в нашому списку розташувався 23-поверховий ЖК «Авантаж» вдома №1 і №2, який розмістився по вулиці Культури, 22.

П'ятнадцяте місце займає офісному центрі «Солярис», який знаходиться за адресою: вулиця Отакара Яроша, 18. Офісний центр в 20 поверхів возноситься над землею скляним обеліском на 71 метр.

Шістнадцяте місце в списку найвищих будівель міста Харкова займає Інститут проблем машинобудування ім. А. Н. Підгорного Національної академії наук України. В Інституті займаються прогнозуванням надійності, динамічної міцності і ресурсу енергетичного обладнання, оптимізацією процесів в енергетичних машинах та удосконалення їх конструкцій, енергозберігаючими технологіями, об'єктами нетрадиційної енергетики та багатьма іншими дослідженнями. Розташувавшись по вулиці Пожарського, 2/10 Інститут проблем машинобудування являє собою 16-поверхову близько 70 метрів заввишки.

Також шістнадцяте місце розділяє 24-поверхівка, яка знаходиться на Салтівці, за адресою: вулиця Познанська, 2. Побудована в 1979 році 24-поверхівка доходить до позначки своєї висоти в 70 метрів.

Сімнадцяте місце одноосібно посідає житловий комплекс преміум-класу «Будинок на Набережній», розташований по 1-му Банному провулок. 20-поверхова будівля підноситься на 68 метрів над історичним центром міста Харкова. У 2009 році комплекс був зданий в експлуатацію.


На вісімнадцятому місці розташувався житловий комплекс по вулиці Академіка Павлова, 144, який був зданий в експлуатацію в 2007 році. Його висота близько 67 метрів.

Дев'ятнадцяте місце займає нинішній будинок Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, де в 1930-ті роки розташовувався Харківський Будинок проектів. Висота головного корпусу ХНУ імені В. Н. Каразіна - 66 метрів. Поверховість самого великого - центрального крила корпусу - 14 поверхів. У 1932 році споруда була побудована за проектом Сергія Серафимова і Марії Зандберг в якості Будинку проектів УРСР. В період з 1957-1962 років в цю будівлю переїжджає Харківський університет, тоді ще імені М. Горького.

Завершує список mykharkov.info Будинок зі шпилем, який знаходиться на почесному двадцятому місці нашого списку. Будинок зі шпилем, або Палац праці розташований на розі площ Конституції і Рози Люксембург. Він являє собою 12-поверховий будинок, побудований в 1954 році в архітектурному стилі - «сталінський ампір». Будинок зі шпилем перевищує позначку в 65 метрів і є гідним завершенням найвищих архітектурних споруд міста Харкова.

Рекламные объявления