Головна / Громада / Спільнота / Зв'язки / Міський транспорт

Міський транспорт

1

Харківське метро відкривається о 5:30 ранку і закривається опівночі. В "годину пік" інтервал між поїздами становить 2-3 хвилини, вдень - 5-10 хвилин, пізнім вечором можна прочекати і більше 10, що потрібно обов'язково враховувати при пересадках на інші лінії. Ліній Харківського метрополітену три: Холодногірсько-Заводська, Салтівська та Олексіївська. Вони пов'язують окраїнні райони міста з центром. Рух поїзда по найдовшій Холодногірсько-Заводській гілці триває близько 45 хв. Від кінцевих станцій до центру можна доїхати, в середньому, за 20-25 хв. Вартість проїзду - 0,75 грн.
 
На відміну від багатьох країн світу, оплата не залежить від кількості станцій, які вам потрібно проїхати і від кількості пересадок. Для цього в касі метрополітену (вони є біля входу на кожну станцію) потрібно купити або разовий жетон, або електронну картку, щоб не втрачати час в черзі за жетонами, якщо ви користуєтеся метро часто Надалі рахунок на електронній картці можна поповнювати. Правила користування метрополітеном розміщені у вагонах і вестибюлях, там же знаходяться схеми ліній, що дозволяють вибрати оптимальний путь.Помогут зорієнтуватися і черговий по станції, співробітники міліції метрополітену або просто пасажири. Харківська підземка - місце, безпечне навіть у пізній час доби, але в натовпі краще не забувати про свою сумці.
 
Автобусами, тролейбусами, трамваями і маршрутними таксі іноді зручніше користуватися, ніж метрополітеном (наприклад, при поїздках на короткі відстані, або якщо ви хочете оглянути місто). Якщо ви не знаєте маршруту, краще звернутися за допомогою до кондуктора і пасажирам. Квиток у трамваї і тролейбусі коштує 0,4 грн. і придбати його зручніше прямо в салоні, у кондуктора; існують також проїзні квитки на місяць, вони продаються в кіосках на деяких зупинках. Навіть якщо вам потрібно проїхати всього одну зупинку, обов'язково придбайте квиток і зберігайте його до кінця поїздки.
 
За відсутність квитка передбачений штраф в двадцятикратному розмірі від вартості проїзду. Як правило, на кожній зупинці є покажчики з інтервалами руху транспорту, але вони не завжди дотримуються. В автобусі і маршрутному таксі проїзд коштує дорожче - це залежить від протяжності маршруту. Плату за проїзд взимают при вході водій або контролер. Діти до 7 років їдуть безкоштовно за умови, що вони сидять на руках у батьків і не займають окремого місця. Маршрутні таксі - зручний вид транспорту, дублюючий і доповнюючий маршрути автобусів, тролейбусів і трамваїв. Це автобуси і мікроавтобуси різних моделей. Визначити потрібний вам маршрут допоможе табличка на вітровому або бічному склі автомобіля із зазначенням номера маршруту, основних зупинок по шляху прямування та вартості проїзду. Основні переваги цього виду транспорту - швидкість, маневреність і можливість зупинки на вимогу пасажира в будь-якому місці, де немає заборонних дорожніх знаків. Наземний транспорт починає роботу в 5:00 ранку, закінчує в 24:00, але не варто засиджуватися в гостях так довго: з деяких районів міста вже після 21:00 можна виїхати тільки на таксі.

Рекламные объявления