Фотоальбом

Свято-Преображенський храм (смт Печеніги)

Храм збудований і освячений в серпні 2001 року. Настоятель храму протоієрей Іоанн (Іван Сорока). Родзинкою храму є ікона Святого Симеона, який у 1993 році занесений до лику святих і вважається покровителем Печеніг.

Етнофестиваль «Печенізьке поле»

Справжньою традицією фестивалю є дивовижне та різнобарвне Місто майстрів. Щороку сюди з’їжджаються майстрині та майстри на всі руки. Витвори народного мистецтва можна не лише купити, а й навчитися власноруч чомусь цікавому.

Пам’ятник Генріху Семирадському

Перший пам’ятник у світі, зареєстрований в ЮНЕСКО. Встановлений і відкритий восени 2002 року. З 2003 року ім’я видатного польського митця пензля Генріха Семирадського, котрий народився в Печенігах, носить ліцей районного центру.

Печенізький Краєзнавчий музей ім. Т. Суліми

Одним з пам'яток архітектури Печеніг є колишня центральна в'язниця -Ново-Белгородський централ (побудована в 1869 році). В різний час тут перебували покарання відомі народники: О. Долгушин, І. Мишкін, Я. Рибіцький, робітник-революціонер П. Алексєєв, Д. Рогачов, П. Войнаральський, та інші. Був тут ув'язнений і український поет-революціонер П. А. Грабовський. З 26 березня 2002 року у приміщенні в’язниці було відкрито музей ім. Т.А. Суліми (історик і краєзнавець краю).

Пам’ятна Стелла «Трагедія, подвиг, застереження» до трагедії на Чорнобильській АЕС 1986 року.

Встановлена і відкрита у смт. Печеніги до 13 річниці з дня трагедії 20.04.1999 року. З цього часу мітинги приурочені до дня скорботи та пам’яті за загиблими у страшній техногенній катастрофі проводяться саме біля цієї Стелли.

Печенізьке водосховище

Природна окраса Печенізького краю - це річка Сіверський Дінець, яка згадується давньогрецьким істориком Геродотом як кордон між скіфами, що жили в Європі, та сарматами, що мешкали в Азії. А рукотворною прикрасою цих земель стало Печенізьке водосховище ("Печенізьке Зоре"), яке розташоване на території Печенізького та Вовчанського районів Харківської області. Об’єм водосховища сягає 400 млн. кубів, площа водного дзеркала 9, 4 га. Його загальна довжина 75 км, а найбільша глибина приблизно 20 метрів. Печенізьке водосховище постачає воду до м. Харкова, а у літній період року є незамінним місцем відпочинку не лише печеніжців, а й гостей з усієї України.

Етнофестиваль «Печенізьке поле»

Заснований у 2002 році й проходить на березі Печенізького водосховища. З кожним роком число учасників та гостей фестивалю постійно зростає

Етнофестиваль «Печенізьке поле»

На фестивалі у 2009 році загальна кількість глядачів налічувала близько 100 тисяч.
  Загальна інформація  
 
Країна Україна
Статус район
Входить в Харківську область
Адміністративний центр Печеніги
Населення 10,53 тис.
Площа 0,46 тис. км2