Головна / Громада / Микола Хвильовий. Ключова фігура

Микола Хвильовий. Ключова фігура

1 На www.metiz.net гайка корончаиая купить.

Його книги забороняли читати, а ім'я - вимовляти. Ця заборона протривав аж до здобуття Україною незалежності, а й після того, як заборона була знята, його книги не відразу кинулися друкувати, а ім'я так і залишалося мало кому відомим. І все це при тому, що Хвильовий - це одна з ключових фігур української літератури.

Народився 13 грудня 1893 року в селищі Тростянець Харківської губернії. Справжнє ім'я Микола Григорович Фітілёв. У 1916 році закінчив Богодухівської гімназії. Як і більшість його однолітків, воював на фронтах Першої світової та громадянської, в 1919 році став членом більшовицької партії, щиро повіривши, що ідеї комунізму здатні перетворити світ. Уже в 1921 році виходить авторський збірник віршів «Молодість» і «Досвітні симфонії» (роком пізніше) які буквально просякнуті романтичним сприйняттям революції. Ці збірники були гідно оцінені критиками.

У тому ж 1921 письменник переїжджає до Харкова і активно включається в літературно-художнє життя. У 1923 році виходить збірка прози «Сині етюди», який стає новим етапом у розвитку пореволюційної української літератури. Лейтмотивом його новел є - проблема людини в його відносинах з революцією та історією, людини, глибоко усвідомлює трагізм сучасного світу і невідповідність високих цілей реальним обставинам. Його романи «Санаторна зона» і «Вальдшнепи» користувалися великою популярністю.

У квітні 1925 року в Харкові проводиться літературна дискусія на тему: «Якою має бути українська література?" І відповіддю стає не література України 19 століття, а крок у бік європейської культури. Хоча, в літературно-критичної книзі «Думки проти течії» (1926) письменник виступає за самостійний розвиток української літератури.

В заснованих Хвильовим журналах «Літературний ярмарок» і «Пролітфронту» (1930-ті) він відстоює свої погляди на революцію, попередньо завершивши свою діяльність в літературному товаристві «ВАПЛІТЕ», заради того, щоб цю організацію не розпустили. Але, журнали закривають, а Хвильовий залишається відрізаним від літературного життя.

Починається Голодомор. Заарештовують близького друга письменника Михайла Ялового - цей арешт стає початком нової хвилі масових репресій проти творчої інтелігенції.

13 травня 1933 покінчив життя самогубством, запросивши до себе в гості своїх друзів-письменників.

Рекламные объявления