Головна / Громада / Спільнота / Унікальна операція харківських хірургів

Унікальна операція харківських хірургів

1

Лікарі з Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України провели унікальну операцію, яка дозволила уникнути трансплантації донорської печінки.

Хірурги ІЗНХ використовували дивовижну здатність печінки відновлюватися. До цих пір про можливість печінки регенерувати люди знали лише з міфу про Прометея, якого Юпітер прикував до гори за те, що він подарував людям вогонь. Кожен день орел клював його печінку, але за ніч вона відновлювалася. Харківські фахівці змогли відтворити цей процес.

До медиків ІЗНХ звернувся 43-річний чоловік, у якого при обстеженні виявили значне злоякісне ураження правої частки печінки (близько 80%), розповідає заввідділенням хірургії печінки, позапечінкових жовчних шляхів і підшлункової залози Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України професор Олександр Тищенко.

При видаленні ураженої раком частини залишився б зовсім маленька ділянка печінки, так що у хворого наступила б печінкова недостатність. Тому фахівці пішли іншим шляхом: спочатку перев'язали праву гілку вени, яка постачала уражену раком праву частину печінки кров'ю, перенаправивши її в здорову частину.

Після перев'язки почалися інтенсивні регенеративні процеси в лівій, здорової частки печінки: вона стала активно розростатися, - каже Олександр Михайлович. - Сенс усієї операції - дати можливість вирости здоровому ділянці лівої частки печінки. Її зріст досягається приблизно на 8-10-у добу. Ми ретельно спостерігали за хворим, - найінтенсивніший приріст печінки був відзначений в перші шість діб. На восьму добу повторили комп'ютерну томографію і переконалися, що ліва, здорова, частка печінки збільшилася в 2,5 рази. Таким чином, у нас з'явилася можливість видалити уражену частину. Це вирішено було зробити на 9-у добу.

День операції припав на суботу, але, незважаючи на вихідний, на операцію зібралася вся бригада медиків, приїхав і директор ІЗНХ Валерій Бойко. У числі оперували були: доктор медичних наук Денис Скорий, кандидат медичних наук Ростислав Смачило, анестезіолог кандидат медичних наук Тетяна Козлова. На наступний день після операції хворого вже перевели в звичайну палату. За словами Олександра Тищенко, станом пацієнта ніщо не загрожує, і він готується до виписки.

За словами Олександра Тищенко, подібні операції актуальні: показаннями до них можуть бути обширні ураженні печінки раком або паразитами. В світі зроблено близько 80 таких операцій, харківські лікарі виробили її вперше в Україні.

Рекламные объявления