Головна / Громада / Спільнота / Українське психоаналітичне товариство

Українське психоаналітичне товариство

1

Харків, як бурхливо розвивався з середини ХIХ століття промисловий, науковий і культурний центр, відомий своєю філософської, психологічної та психіатричної школами, які не могли не випробувати вплив психоаналітичних відкриттів. У Харкові працювали такі орієнтовані на психоаналіз вчені, як А.І. Гейманович (що опублікував в 1910 р статтю про психоаналітичному методі Фрейда), І.М. Аптер, Г.Ю. Маліс, П.Д. Бриль. Перове час співчутливо ставилися до психоаналізу багато великих діячі радянської психоневрології і психотерапії, такі, як В.П. Протопопов і К.І. Платонов. Психоаналіз користувався підтримкою влади, увагою громадськості та художньої інтелігенції. У Харкові здобули освіту і працювали такі психологи, як Д.М. Узнадзе, Ф.Е. Бассін (в 70-ті роки став членом Німецької академії психоаналізу), П.Я. Гальперін, П.І. Зінченко, у творчості яких вплив психоаналізу поєднувалося з двома іншими течіями вітчизняної психології - культурно-історичної школи та психології діяльності.
З 1918 до 1934 року Харків є офіційною столицею України і поступово стає одним з найважливіших центрів радянської психіатрії, психоневрології, педагогіки. В цей час з'являється ряд найбільш цікавих вітчизняних досліджень в області клінічного психоаналізу, психоаналізу творчості, психоаналітичних досліджень розвитку. Однак, з плином часу психоаналітики все більше втягуються в ідеологічні дискусії на тему "Психоаналіз і марксизм". Зрештою, у 1932 р Сталін оголошує психоаналіз "троцькістської контрабандою", і вже нечисленні до того часу прихильники психоаналізу зникають з наукової, медичної та культурної сфер.
Ідея відродження психоаналізу в Харкові стає актуальною на початку 90-х років.
Харківське обласне психоаналітичне суспільство (Хопо) було засноване в лютому 1995 року і офіційно зареєстровано в травні того ж року, будучи першою офіційною психоаналітичної організацією в незалежній Україні. У 2009 році Хопо реорганізувалося в дві організації ХППО (Харківське товариство психоаналізу та психотерапії) і ХПО (Харківське психоаналітичне товариство). До теперішнього часу в обох співпрацюють організаціях складаються члени МПА, кандидати в члени МПА, члени УПО, УАПП та асоційовані члени, що продовжують своє навчання, орієнтоване на МПА стандарти.
З моменту свого заснування Хопо встановило міцні і численні міжнародні зв'язки та здійснило безліч навчальних проектів (більш 20) за участю американських, англійських, німецьких, італійських і французьких аналітиків. Найважливішими є 4х-річний проект по груповому аналізу і 5-річний проект по дитячому психоаналізу Німецького Товариства глибинної психології та психоаналізу (DGTPP), що триває більше 12 років проект Мелані Кляйн Траста (Melanie Klein Trust) по психоаналитически-орієнтованої психотерапії, який є одним з найвагоміших проектів в області кляйніанского аналізу на пострадянському просторі. У 2014 році починається проект Психоаналітичного партнерства міст Харків-Майнц за підтримки Німецького психоаналітичного об'єднання (DPV). Примітно, що це буде перший проект, що передбачає рівноправне і равнопредставленное участь німецьких та українських психоаналітиків, що свідчить про перспективу нового позиціонування українського психоаналізу.
Таким чином, Харків на сьогоднішній момент утримує авангардні позиції у відродженні психоаналізу в Україні, залишаючись важливим центром психоаналітичного руху.

Рекламные объявления