Головна / Громада / Спільнота / Справжнє солоне озеро в Харківській області

Справжнє солоне озеро в Харківській області

1

Не багато хто знає, що є Солоне озеро в Харківській області. Дуже інтригуюча назва в такий дали від моря і соляних виробок, чи не так? І ця назва цілком відповідає дійсності.
Коротка історія походження солоного озера в Харківській області, с. Антонівка

Як відомо, Харківська область дуже багата на родовища природного газу та нафти. Сейсморозвідка при детальному дослідженні території надала достатньо даних, щоб у селі Антонівка Кегичівського району зайнятися установкою бурової вишки.

Щоб відкрити доступ до покладів газу і нафти, потрібно було пробурити свердловину глибиною 3000 метрів, на шляху якої знаходилася і соляна лінза. Однак не очікували фахівці, що тиск газу виявиться аномально високим - 300 атм. Саме це і стало причиною утворення двадцятиметрового фонтану газу, виходить із свердловини.

Люди, що працюють в цей час на вишці, встигли евакуюватися, а земні надра все продовжували бушувати. Зрештою, всіх жителів Антонівки для безпеки також довелося евакуювати. Завданням було заглушити газовий фонтан, щоб запобігти забрудненню атмосфери, адже газ вилітав просто в повітря. Хоч і не легкою працею, але все ж фахівцям вдалося це зробити. Але через два дні стихія дала про себе знати. Земля ніби здригнулася - це відчули люди, що живуть в найближчих населених пунктах.

Природний газ знов пробився назовні і земля навколо нього почала провалюватися. В результаті вся бурова вишка пішла під землю в утворився кратер діаметром близько 60 метрів. Кратер дуже швидко заповнився водою, що проходила через поклади солі. Саме так в Харківській області утворилося солоне озеро.

 Після цього газовий фонтан підпалили щоб ​​уникнути забруднення атмосфери, і він ще дуже довго бушував над озером стометровим вогненним стовпом, поки не були пробурені кілька похилих свердловин, і потужний потік із земляних надр ні перекритий тоннами цементного розчину.

Варто відзначити, що створеною техногенною катастрофою солоне озеро поблизу Антонівки Кегичівського району зараз дуже популярно у місцевих жителів і приїжджих, не дивлячись на те, що з часом воно все ж опріснюється.

Ось такі неймовірні об'єкти існують на нашій землі. І чим більше їх, тим більше таємниць і загадок. А таємниці - манять, відривають від комп'ютерів, піднімають з ліжок на зустріч до розгадок невідомого і інтригуючого.

Рекламные объявления