Головна / Громада / Спільнота / Харківське гомеопатичне товариство лікарів-гомеопатів

Харківське гомеопатичне товариство лікарів-гомеопатів

1 На http://www.metiz.net болт оцинкованный купить.

Гомеопатія, як лікувальна система існує з кінця XVIII в. Практичні успіхи гомеопатії привели до відкриття в багатьох містах світу гомеопатичних лікувальних установ. Російська Імперія вперше ознайомилася з методом гомеопатії в 20-х роках XIX століття і відразу привернула до себе особливо пильну увагу. Уже з 1826 року дану напрям знаходиться під протекцією царської сім'ї, яка вдавалася до допомоги даного лікування. Слідом за зацікавленістю вищих ешелонів влади гомеопатія стала проникати і до рядового стану. Особливо велике визнання вона отримала після застосування ряду спалахів епідемії холери (1823, 1830-1831, 1847 рр.). Були організовані Товариства послідовників гомеопатії, аптеки, лікарні. У Харківському регіоні найбільш раніше згадка про гомеопатію відноситься до 1842 - харківський поміщик Щербінін відкрив маленьку гомеопатичну лікарню в маєток Бабаї, в якій працював д Гастфреунд. Лікарня існувала протягом 1842-1843 рр. і в ній пролікувалося 1048 чоловік, 981 з них одужали, 61 померли і 6 залишилися на доліковуванні.

          На Україні (тоді ще входить до складу Російської Імперії) в м.Харкові, як повідомляє Харківський календар (видавався 1860-1917 гг.) Медичний розділ: "Відкрито в м.Харкові в 1891 році Товариство послідовників гомеопатії".

Статут Товариства був затверджений 17 липня 1891 Міністерством внутрішніх справ і містив 35 параграфів, а організовано як самостійна громадська організація 27 жовтня 1891. Справами Товариства завідує Правління, членами якого були видатні діячі міста. Головою Правління був Телятников Олексій Олексійович (Земельний банк), секретар - доктор медицини Євграф Якович Дюков (1863-1933?). До Правління входили видатні діячі Харкова: Ф.Г. Каратаєв, П.Я. Дроздов (Торговий дім "Назаренко і Ігнатов"). Правління знаходилося за адресою: вул. Катеринославська-36 (будинок Власенко), в цьому ж будинку проживав в той період і д Дюков. Товариство налічувало 71 людини і склало капітал для відкриття в Харкові гомеопатичної лікарні і лікарні для приходять хворих, містило бібліотеку, видавало гомеопатичні книги і брошури, журнал "Вісник гомеопатичної медицини".

Так в Харкові узаконили застосування гомеопатичного методу, були створені лікувальні установи, де для лікування хворих використовували гомеопатичні препарати, була організована підготовка лікарів-гомеопатів. Звіт про діяльність лікарні був викладений у книзі Є.Я. Дюкова "За і проти гомеопатії".

Перша гомеопатична аптека в м.Харкові була відкрита при лікарні за адресою: вул. Катеринославська-34 (в тій же будівлі, де розташовувався Товариство). Пізніше були засновані ще дві міські аптеки на Миколаївській площі-25 (провізор Струбчевскій Станіслав Францевич) в 1894 р і на вул. Рибної-32 (провізор Флемінг) в 1895 р

Харківські гомеопатичні аптеки обслуговували величезний район Півдня Росії і навіть далекого Сибіру. Працівники аптек робили "домашні аптечки", складені за Лечебник д-рів Лорі, Френкеля, Юза на 10, 12, 40, 90, 240 і т.д. коштів, і по замовленнях розсилали їх по всій Росії. В аптечки обов'язково вкладався "Короткий гомеопатичний лікарський порадник".

Доктор медицини Є.Я. Дюков займався в м.Харкові не тільки гомеопатичної лікувальною практикою, але і творчою працею: він був автором книг, брошур, статей по гомеопатії, видавав і редагував журнал "Вісник гомеопатичної медицини", займався перекладом книг по гомеопатії. Товариство допомагало Є.Я. Дюкову у виданні його першої книги "Що таке гомеопатія" та журналу "Вісник гомеопатичної медицини" (1900-1913 гг.), Завданням якого була "розробка питань, що стосуються, по-перше, теорії та практики гомеопатичного лікування, по-друге, суспільно -Побутові сторони справи гомеопатії, роботи лічниці в м.Харкові та гомеопатичних аптек ". Журнал виходив щомісяця.
          У 1913 році Є.Я. Дюков був обраний секретарем Першого Всеросійського з'їзду послідовників гомеопатії, який проходив в Санкт-Петербурзі і мав міжнародне значення, що свідчить про його непересічність як лікаря і людини.

          Виходячи з вищевикладеного ми бачимо, що в Харкові гомеопатія розвивалася, удосконалювалася, міцніла. Завдяки зусиллям лікарів-гомеопатів створювалися нові гомеопатичні суспільства в інших регіонах Російської Імперії.

 

Після Жовтневої революції були закриті лікувальні гомеопатичні установи. На виконання декрету "Про безкоштовної медичної допомоги" в Харкові закрита гомеопатична лікарня і лікарня, лікарі-гомеопати (Прусенко Анна Платонівна, Бреславський Йосип Филипович, Попов Сергій Павлович, Попов Володимир Іванович та ін.) Змушені були вести прийом на дому. У Харкові збереглася одна гомеопатична аптека завдяки ходотайств робітників заводу "Електросила-1".

Тільки в 1953 році за дозволом Харківського міськздороввідділу при 8-ий поліклініці був організований прийом хворих двома лікарями-гомеопатами. У 1954 році після отримання наказу МОЗ СРСР №434 "Про підсумки перевірки лікування гомеопатичними засобами" і №547 "Про випробування та ефективності гомеопатичного методу" лікарі-гомеопати стали працювати в госпрозрахунковій поліклініці Харківського науково-медичного товариства (ХНМО) по вул. Ольминского-11.

Уже в 1957 році було знову створено гомеопатичне товариство лікарів-гомеопатів м.Харкова, затверджене Харківським відділом охорони здоров'я. Головою товариства була Прусенко Анна Платонівна (1883-1959) з гомеопатичним стажем роботи на той період більше 50-ти років. У 1963 році очолила Товариство лікар Берестова Олена Сергіївна (1918-1993), до складу товариства тоді входило 20 осіб, всі засідання проходили при поліклініці ХНМО в кабінеті заступника головного лікаря Кулаковой К.Є. Харківське Товариство входило як філія в Московське гомеопатичне товариство. Лікарі-гомеопати почергово бували в Москві на пленарних засіданнях, ділилися своїм досвідом, знайомилися з новинками вітчизняної та зарубіжної гомеопатії. У 1964 році лікарі-гомеопати Харкова успішно закінчили курси по гомеопатичного лікування хворих і отримали посвідчення членів Московського науково-медичного товариства лікарів-гомеопатів (20 лікарів).

У 1966 р в Харкові закрита міська поліклініка (лікарі змушені вести прийоми тільки за місцем основної роботи), ліквідовано товариство гомеопатів, припинено видання гомеопатичної літератури, закриті курси підготовки лікарів-гомеопатів, скорочено кількість гомеопатичних препаратів в аптеці. Тільки на прохання хворих і видання наказу МОЗ УРСР №289 від 18.06.1966 р "Для гомеопатичної допомоги населенню" підтверджений наказом міськздороввідділу Харкова №286 від 18.06.1966 р був відкритий гомеопатичний кабінет при 27-ої клінічної лікарні (2 лікарських ставки ділили між 3 лікарями - Е.С. Берестовий, А.І. Пенькова, Ф.Я. Буйко). Гомеопатичний кабінет виконував план згідно з кошторисом, затвердженої Облздороввідділом, загальний контроль за його роботою був покладений на адміністрацію 27-ої лікарні. У 1967 р кабінет був переведений в приміщення по вул. Красіна-1 під керівництвом тієї ж лікарні. У 1971 р за рішенням МОЗ СРСР гомеопатичний кабінет був переведений на спеціальні засоби із збереженням того ж штату. Це підрозділ лікарів-гомеопатів змінивши кілька форм власності продовжує існувати по сьогоднішній день і, таким чином, є найстарішим на Україні акредитованими державою гомеопатичним лікарським кабінетом безперервно працюючим протягом майже 40 років не змінюючи свого місця розташування. Таким чином з 1966 р по 1989 р в Харкові працювало в медичному держустанові на посади гомеопата всього 3 лікарі, інші лікарі працювали на основній роботі із застосуванням гомеопатичного методу лікування хворих.

27 грудня 1985 за розпорядженням Харківського облздороввідділу і згодою голови Харківського науково-медичного товариства А.А. Коржа з метою поліпшення організації гомеопатичної допомоги населенню гомеопатичний кабінет був переведений в поліклініку ХНМО. В 1986 при ХНМО було відтворено Харківське гомеопатичне товариство, головою знову було обрано Берестова Е.С., до складу Товариства входило більше 25 осіб.

Після виходу наказу МОЗ УРСР №165 від 3.08.1989 р про організацію курсів "Інформації і стажування з гомеопатії" на базі цієї поліклініки під керівництвом найдосвідченіших лікарів-гомеопатів Харкова, пройшли навчання і стали вести прийом молоді фахівці. Завдяки цій тенденції в легалізації гомеопатії, лікарі, які закінчили курси, почали застосовувати гомеопатичний метод лікування в різних медичних установах Харкова та області, при поліклініці ХНМО було створено гомеопатичне відділення (зав. Булах Н.К.). Багато лікарів-гомеопати проходили навчання та підвищення кваліфікації в Москві та Києві, і поступово кількість фахівців в області гомеопатії активно застосовують метод виросло до 100 чоловік. У 1990 р було введено посаду головного спеціаліста-гомеопата при Харківському обласному управлінні охорони здоров'я, яку зайняла Т.А. Бевзо.

У 1991 р в Харкові одним з найактивніших членів товариства Сергєєвої Ольгою Юріївною заснована фірма "Арніка", яка перша на Україні налагодила виробництво гомеопатичних препаратів в заводських масштабах.

У 1992 р ординатором кафедри щелепно-лицевої хірургії УІУВ І.Г. Лісовий була захищена перша в Україні дисертація на гомеопатичну тему: "Використання гомеопатічного препарату Арніка Гірська у комплексному лікуванні Хворов на флегмони щелепно-ліцьової области" з присвоєнням вченого звання кандидата медичних наук.

У 1994 р харківська гомеопатична аптека №8 (зав. Литовченко Раїса Григорівна) відзначила своє 100-річчя. На базі аптеки з використанням її фахівців проводяться навчання провізорів за спеціалізацією "Гомеопатія" проходять навчання в Національному фармацевтичному університеті м.Харкова.

У 1995 р головою гомеопатичного суспільства став к.м.н. Карамишев Василь Дмитрович і очолював його до 2004 р Гомеопатичне товариство, в цей період, спільно з гомеопатичним відділенням і гомеопатичної аптекою, став координуючим центром з організаційним заходам, придбанні літератури з гомеопатії для лікарів. Спільно було відзначено в 1995 році 100-річчя гомеопатії в м.Харкові, яке також широко було освітлено в державній періодичної пресі. Товариством проводяться громадські лекції з гомеопатії, навчальні курси та ін. Заходи пропагують гомеопатичну методику серед населення і поліпшують якість наданої медичної допомоги.

У 2004 р В.Д. Карамишева на посту Голови Товариства змінив Зеленін Юрій Вікторович, який прагне продовжувати більш ніж вікові традиції гомеопатії в Харкові. На сьогоднішній день тривають щомісячні засідання товариства, на яких заслуховуються нові дані пов'язані з гомеопатією як у нашій країні так і зарубіжжя. Члени Товариства є членами Асоціації лікарів-гомеопатів України, Асоціації професійних лікарів-гомеопатів країн СНД, Міжнародної гомеопатичної ліги та ін. Профільних громадських організацій. Неодноразово члени суспільства брали участь і робили виступи на конференціях різного рівня, аж до міжнародного, за що були відзначені різними нагородами. Триває видання та підготовка до видань нових друкованих матеріалів (книг, методичних матеріалів, статей для наукових і періодичних видань). Відроджується традиція заснована Дюковим - гомеопатична бібліотека в якій вже зібралося кілька томів спеціалізованої літератури. Створено Інтернет-сайт Харківського гомеопатичного суспільства (на якому, Ви дорогий читачу, перебуваєте). Члени Товариства гомеопатів активно беруть участь в медичному житті міста Харкова, ставлячи на перше місце здоров'я людини, продовжуючи гомеопатичну традицію індивідуалізації лікування. Будемо сподіватися, що всі ці тенденції будуть продовжуватися і давати нові сходи.

Рекламные объявления